Teresa Szmigielówna

7,9
5 921 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Teresa Szmigielówna

... do wczoraj, kiedy zobaczyłem "Pociąg" i opadłą mi szczęka.Była naprawdę piękną kobietą.

1992kamil

To mój ulubiony film polski w swojej kategorii z tamtych lat. A poza tym wiele polskich aktorek było pięknymi dziewczynami w tamtych latach. Nie gorszymi od europejskich czy światowych sław, ale byliśmy za żelazną kurtyną i nasza kinematografia to było tylko krajowe podwórko. Zobacz np Teresę Tuszyńską, Pole Raksę, Barbarę Kwiatkowską, Elżbietę Czyżewską, Magdalenę Zawadzką, Aleksandrę Zawieruszankę z tamtych lat...

Proxima9

Film widziałem parę razy,pierwszy raz w latach '70 a ostatnio parę dni temu,razem z dokumentem "Pociąg" 40 lat później z 1998r.Przyznam że to też jeden z moich ulubionych polskich filmów.wymienione przez Proximę9 Aktorki do dziś traktuję z należną im atencją do dziś.Wstyd się przyznać ale do niedawna myliłem Teresę Szmigielowną z inną aktorką,Aleksandrą Śląską,oczywiście chodzi tylko o ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones