PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9364}

Sauna

7,0 4 601
ocen
7,0 10 1 4601
6,3 3
oceny krytyków
Sauna
powrót do forum filmu Sauna

Niesamowity

ocenił(a) film na 9

Film cięzki dla kogoś kto słabo orientuje sie w sytuacji historyczno-politycznej xx wieku. Ale dla
ludzi obeznanych z tematem prawdziwa gratka. Niezwykłe starcie kulturowe róznych nacji
zaprawione humorem (czasami nieco wisielczym). Do tego obsada pokazujaca stare
pokolenie aktorów. Wspanialy Linda przed "Psami" niezły Kondrat, Bista, Zamachowski. Film
pokazuje jak bardzo sie zmienilo pokolenie aktorow od tmtego czasu. dziś ci ludzie albo nie
żyją albo prawie w ogole nie wystepuja w TV czy Kinie. Ciekaw dlaczego.....

Film nieco sie zestarzal ale niektore rzeczy są wciąż boleśnie aktualne np. komentarz Jurija o
wielbieniu Zachodu przez Polaków. Film nie dla każdego, co nie zmienia faktu, że jest on
jednym z lepszych polskich filmow jakie ostatnio ogladalem. Stare kino rlz !

9/10

ocenił(a) film na 9
Jarek Bachanek

ja pamietam ze oglądałam pierwszy raz jak miałam jakieś 14,15 lat i humor mnie rozwalił w tym filmie i to pokazanie powiązań politycznych i odniesień kulturowych, ostatni raz widziałam juz lata temu , ciekawe jakbym teraz odebrała jak jestem starsza i moja wiedza chyba jest większa , chociaz czasem mam watpliwosci, jak człowiek młody to chłonie wszystko a później to juz tak nie bawi i się tak nie chce juz tak bardzo wiedzieć wszystkiego

Jarek Bachanek

A Niemcy przegrali wojnę tylko dlatego że ci z NRD strzelali w powietrze. Wymiękłem.

ocenił(a) film na 7
Jarek Bachanek

W latach 80tych to i wielu Rosjan wielbiło Zachód i popierało pierestrojkę. Zresztą i dziś cichaczem oligarchowie wysyłają swoje rodziny "na zapad". W samym otoczeniu Putina jest wiele osób mieszkających daleko od Rosji. Chociażby jego córka.
Co tu się dziwić Polakom, którzy nie mieli wyboru i do bratnia się ze Wschodem zostali przymuszeni.
Co innego mieć świadomy wybór między plusami/minusami kapitalizmu a socjalizmu.

Jarek Bachanek

To był bardziej teatr TV niż film kinowy . Marian Opania i aktorzy że starszego pokolenia świetnie się odnaleźli w dubbingu nagrywaniu audiobook albo podkladani głosu pod postaci z gier komputerowych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones