PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34650}
5,4 1 645
ocen
5,4 10 1 1645
Powiedz to, Gabi
powrót do forum filmu Powiedz to, Gabi

Dziwią mnie słabe oceny dla tego filmu. Oczywiście nie jest to film, przy którym ma się
czas jeszcze na jedzenie chipsów i gadanie ze znajomymi, ponieważ fabuła faktycznie
jest dość skomplikowana, ale do ogarnięcia.

Swoją droga reżyser zastosował bardzo ciekawe rozwiązanie, przy którym faktycznie
można się pogubić. W pewnym momencie (gdy Gabi łapie dwuzłotówkę na dworcu),
fabuła ponownie się powtarza, ale z innym rozwinięciem akcji. Przez pierwsze 40 minut
widzimy jakby pień filmu, a później wyrastają z niego dwie gałęzie. najpierw widzimy
pierwszą, a później reżyser zgrabnie przechodzi do drugiej.

Dla mnie ten film był o tym, jak ważne są sekundy w naszym życiu. Jeden szczegół potrafi
diametralnie zmienić nie tylko nasze życie, ale i otoczenie, być zarówno cudem, jak i
udręką.
Innym wątkiem jest nastoletnia miłość do starszego mężczyzny. Wcale niełatwa. Gabi
ukuła w swojej głowie jak ma wyglądać idealne zbliżenie z Borysem, którego wydaje się
jej że kocha, a gdy do niego dochodzi dziewczyna ucieka. Wydaje mi się, że miłość Gabi
do Borysa była tylko złudzeniem, fantazją w jej głowie, na temat, wydawałoby się
nieosiągalnego dla niej mężczyzny. Ostatecznie jednak to Borys, jako starszy i bardziej
doświadczony mężczyzna, chyba zaczyna się w niej zakochiwać, podczas gdy dla Gabi to
uczucie jest pewnie nastoletnią igraszką.

Oczywiście to tylko mój odbiór.

ocenił(a) film na 6
turkuc podjadek

To "bardzo ciekawe rozwiązanie" wcześniej zastosował Kieślowski w filmie "Przypadek". Jest to zresztą dość oczywiste nawiązanie, tutaj historia zazębia się na dworcu, tam od dworca rozpoczynał się każdy z wariantów. Tutaj zakonnica w przebraniu podnosi toczącą się monetę, tam - bezdomny. Jest to ewidentna i najwyraźniej celowa inspiracja bo może i wnioski po obejrzeniu są / mogą być podobne, poza tym, że "Przypadek" traktuje jednak o bardziej złożonych realiach społeczno-politycznych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones